Het New York marathon avontuur zit erop – de marathon ging op het allerlaatste moment niet door – en dat was te begrijpen maar ook een enorme klap na alle voorbereidingen.
Orkaan Sandy
Vrij snel na de inslag van de verwoestende storm Sandy kwam het voor ons positieve bericht van de burgemeester Bloomberg dat de marathon doorging en de vlucht naar New York ging ook nog eens op tijd. Ik werd vooraf nog geïnterviewd door de radio Omroep Gelderland, beluister het interview:
Ons hotel in het getroffen gebied Jersey was echter nog gesloten – een teken aan de wand – en we moesten uitwijken naar een verblijf in Philadelphia.
We zijn daar met de groep naar het zogeheten Rocky beeld gelopen van Sylvester Stallone, deze staat bij het Philadelphia Museum of Art.
Op de dag van de marathon heb ik maar al mijn warme kleren gedoneerd aan degene die het nodig hebben. Daarnaast hebben we mooie afstand gelopen met alle KiKa runners om onze sponsors van het afgelopen jaar te eren.
Mega-sponsorbedrag voor KiKa
Mijn aanhang hebben zich de laatste dagen van de allerbeste kant laten zien. Veel lieve berichtjes aan deze teleurgestelde loper. Dank je wel, dat deed me goed! Nu de teleurstelling een beetje is gezakt, is het tijd om de balans op te maken. Is mijn New York marathon avontuur mislukt? Nee, ik heb wel een sportief onvoldaan gevoel MAAR het is heel anders verlopen en is in een ánder opzicht helemaal geslaagd. Ik heb door jullie steun 19.254,- EUR bijeengebracht voor KiKa, ver boven al mijn verwachtingen! Oprichter en directeur van Kika Frits Hirschstein heb ik in Philadelphia met het befaamde bord het geld symbolisch overhandigd.
Samen met de 150 renners hebben we ruim 1,2 miljoen euro aan sponsorgeld bij elkaar gebracht. Dat maakt echt een verschil voor die groep waar het uiteindelijk allemaal om draait: de kinderen met kanker en hun familie en vrienden.
42 going 42 – in 2013 de New York marathon
Ik heb inmiddels besloten om het traject af te maken en in 2013 – dan als 42-jarige – alsnog de New York City marathon te lopen, ik heb het tenslotte beloofd!! Daarnaast ga ik de zware trainingsarbeid van het afgelopen jaar omzetten in prestaties door in een tijdsbestek van 2 maanden een hele marathon, halve marathon, 15 km Zevenheuvelenloop, 10 km koude polderloop en – jawel – 5 km kerstmannenloop te doen.
Héél hartelijk dank voor een ongelooflijk mooi jaar en de fantastische steun!